Czy opłaca się zmienić dostawcę energii elektrycznej dla firm?

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnego biznesu jest sporym obciążeniem finansowym. Koszty napływają z każdej strony, a często bywa tak, że doprowadzają one do upadłości firmy. Z takim obciążeniem nie radzą sobie często nowe przedsiębiorstwa, gdzie osoby zarządzające nie mają praktycznej wiedzy dotyczącej racjonalnego rozporządzania budżetem. Jednym z sprawdzonych sposobów na obniżenie opłat jest zmiana dostawcy energii elektrycznej. Na czym to polega?

Wybór dostawcy prądu

Na rynku funkcjonuje kilku prywatnych dostawców energii elektrycznej. Działają oni na wolnym rynku, także muszą poradzić sobie z konkurencję. Nie mają oni monopolu na swoje usługi, więc muszą starać się o to, aby zadbać o interesy swoich klientów. Energia dla firm jest tańsza, niż dla osób prywatnych. Każde przedsiębiorstwo może dopasować ofertę do indywidualnych wymagań.

Na specjalną uwagę zasługują nowi dostawcy prądu, którzy starają się dopiero zdobyć popularność wśród odbiorców. Zmiana dostawcy energii elektrycznej może przynieść oszczędności nawet na poziomie 20% w skali miesiąca. Dostawcy prądu dążą do zwiększenia lojalności swoich klientów, a tym samym proponują bardzo korzystne oferty. Należy mieć świadomość, że nawet niewielkie przedsiębiorstwo jest dla nich cennym odbiorcą, o którego należy zabiegać. Podpisanie umowy długoterminowej jest zwykle najbardziej opłacalne.

Jak zmienić dostawcę prądu?

Zmiana dostawcy prądu nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Nie trzeba wykonywać żadnych nowych połączeń – prąd płynie tą samą drogą, co dotychczas. Plusem jest, że klient nie musi zajmować się żadnymi sprawami formalnymi. Oznacza to, że wystarczy jedynie wybrać nowego dostawcę energii elektrycznej dla firm, a następnie podpisać umowę. W imieniu swojego klienta wypowie on umowę staremu dostawcy.
Przed podpisaniem umowy należy zwrócić uwagę na zapisy drobnym drukiem. Częstą praktyką dostawców energii jest oferowanie niższych cen tylko przez pewien okres trwania umowy.