Audyt energetyczny domu

Audyt energetyczny domu, znany również jako ocena zużycia energii w domu, może pomóc Ci zrozumieć cały obraz zużycia energii w Twoim domu. Audyt może pomóc Ci określić, ile energii zużywa Twój dom, gdzie Twój dom traci energię oraz które obszary problemowe i rozwiązania należy traktować priorytetowo, aby Twój dom był bardziej wydajny i wygodny. Audyt energetyczny domu powinien być pierwszym krokiem przed wprowadzeniem energooszczędnych ulepszeń w domu, a także przed dodaniem do domu systemu energii odnawialnej.

Jakie są zadania audytora energetycznego?

Konsumenci energii jako całość stają się coraz bardziej świadomi kwestii środowiskowych, co stworzyło wygodny niszowy rynek, na którym audytorzy energetyczni mogą zarabiać na życie. Większym czynnikiem napędowym w branży audytów energetycznych jest rosnący koszt energii, głównie koszty energii elektrycznej w mieszkaniach. Podobnie jak średnia cena gazu, cena energii elektrycznej od kilkudziesięciu lat wykazuje tendencję wzrostową.

Audytorzy energetyczni udzielają klientom praktycznych porad, które mogą zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące dolarów rocznie. Audytorzy energetyczni to zasadniczo inspektorzy budynków, którzy udzielają konsultacji w zakresie efektywności energetycznej. System ogrzewania i chłodzenia konstrukcji z czasem ulega degradacji, jeśli nie jest odpowiednio konserwowany. W innych przypadkach czynniki niezwiązane z integralnością systemu ogrzewania i chłodzenia mogą spowodować, że budynki staną się mniej energooszczędne.

Jak wygląda profesjonalny audyt?

Profesjonalny audyt energetyczny domu zapewni dokładną ocenę zużycia energii w Twoim domu. Oprócz badania domu w każdym pomieszczeniu, audytor może zastosować sprzęt, taki jak drzwi dmuchawy oraz kamery na podczerwień.

Czy można wykonać audyt energetyczny samemu?

Podczas gdy profesjonalny audyt energetyczny zapewnia najpełniejszy obraz zużycia energii w Twoim domu, rzetelna samoocena może pomóc Ci zidentyfikować problematyczne obszary i ustalić priorytety ulepszeń w zakresie efektywności energetycznej.