Taryfa g12 – jakie korzyści?

Dzięki inteligentnemu dobraniu taryfy do swoich indywidualnych potrzeb, można znacząco obniżyć rachunki za prąd, dlatego też z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa taryfa g12. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe korzyści taryfy g12 i dowiedzieć się dla kogo będzie ona najlepszym wyborem.

Czym jest taryfa g12?

G12 to dwustrefowa taryfa, w której to ceny prądu zależą od pory dnia. W przypadku taryfy g12 energia elektryczna jest tańsza poza szczytem, czyli od 22 do 6 rano i od 13 do 15. W pozostałych godzinach stawki za zużycie prądu są wyższe. Warto wspomnieć również i o tym, że w zależności od danego dostawcy prądu, podane strefy czasowe mogą w mniejszym lub większym stopniu się różnić.

Dla kogo jest taryfa dwustrefowa?

Taryfa g12 to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych rodzin, które ogrzewają mieszkanie elektrycznie. Dwustrefowa taryfa może przynieść również realne oszczędności u osób, które są w stanie zaplanować sobie tak dzień, aby korzystać z elektronicznych urządzeń w tańszych godzinach. Na naszym rynku nie brakuje urządzeń elektronicznych (pralki, zmywarki), które wyposażone są w funkcje opóźnionego startu. Taryfa G12 jest doskonałym rozwiązaniem również dla tych osób, które większość dnia spędzają w pracy i zużywają prąd wyłącznie w godzinach nocnych.

Taryfa G12w – o czym należy pamiętać

Taryfa weekendowa (g12w) jest z kolei najlepszym wyborem dla tych osób, które najwięcej energii elektrycznej zużywają w weekend. Aby skorzystać z dobrodziejstwa taryf dwustrefowych niezbędna jest wymiana licznika. Na szczęście w większości przypadkach wymiana ta jest całkowicie bezpłatna. Po wybraniu nowej taryfy i podpisaniu umowy należy ustalić z zakładem energetycznym, kiedy w naszym domu ma pojawić się monter, aby wymienić stary licznik na dwustrefowy. Nie można zapominać również i o tym, że bezpłatnie taryfę można zmienić wyłącznie jeden raz w roku. Decyzja o zmianie standardowej taryfy na g12 musi więc być dokładnie przemyślana.