Fotowoltaika dla firm

Z roku na rok Polacy interesują się coraz częściej odnawialnymi źródłami energii. Jednym z powodów jest w tym przypadku oszczędność pieniędzy na prądzie, na który podwyżki są nakładane nawet kilka razy w roku.

Dbanie o środowisko dzięki fotowoltaice

Jako społeczeństwo jesteśmy również coraz bardziej zaangażowani w ekologie i ochronę środowiska. Chociażby w kwestii globalnego ocieplenia, uświadamiane są już nawet dzieci w szkole. Warto również wspomnieć o tym, że polski rząd oraz Unia Europejska robią co mogą, abyśmy dbali o środowisko. Dzięki ich ustawie, między innymi od 2035 roku produkowane będą jedynie samochody elektryczne.

Fotowoltaika dla firm – korzyści

Właściciele firm również mogą zainwestować w rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzą pieniądze, a jednocześnie będą one miały pozytywny wpływ na środowisko. Jednym z nich jest oczywiście fotowoltaika, dzięki której Twoja firma:

  • uzyska niższe rachunki za prąd
  • będzie lepiej postrzegana przez odbiorców w związku z dbaniem o ekologie
  • będzie mogła odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku. 

Jak wykazało wiele badań, przedsiębiorcy, którzy nie decydują się na montaż fotowoltaiki w swojej firmie jako główny powód wskazują wysokie koszty początkowe. Warto jednak pamiętać, że istnieją dofinansowania takie jak program „Energia Plus”, na które mogą ubiegać się właściciele tych firm, których roczne zużycie energii elektrycznej przekracza 2 GWh. Co ciekawe, istnieje również możliwość ubiegania się o leasing paneli fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie z roku na rok staje się coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców. Więcej o fotowoltaice dla firm dowiesz się z tego artykułu: https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/fotowoltaika-dla-firm-czy-warto-zainwestowac.

Fotowoltaika dla firm - korzyści

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika na firmę się opłaca?

Oczywiście, że tak! Koszty instalacji fotowoltaicznych w ciągu ostatnich lat znacząco spadły, za to ceny energii mogą stale wzrastać. Możliwości związane z pozyskaniem dofinansowania generują dla firm ogromne oszczędności, które w perspektywie długoterminowej oznaczają jedno – możliwość lokowania zaoszczędzonych środków na energii w inne, strategiczne działania firmy. Nie zwlekaj, zrób krok w stronę rozwoju Twojego przedsiębiorstwa już dziś!