Dla kogo taryfa C12B?

Biznesowy świat i gospodarka bywają bezlitosne dla małych i średnich przedsiębiorstw, dlatego te muszą szukać oszczędności praktycznie wszędzie. Przede wszystkim należy starać się oszczędzać na tak zwanych opłatach stałych, a więc między innymi na rachunkach za energię elektryczną. Po pierwsze należy przeanalizować plan taryfowy , ale również zastanowić czy bardziej opłacalna nie będzie też zmiana dostawcy prądu. Warto pamiętać, że plan taryfowy powinien być obecnie dostosowany do godzin pracy przedsiębiorstwa – jeżeli firma najwięcej energii zużywa w godzinach nocnych warto zastanowić się nad taryfą nocną, jak C12B.

C12B – co to takiego?
Taryfa C12B należy do tak zwanych taryf dwustrefowych, więc dzieli dobę na dwie strefy: dzienną i nocną. Strefa dzienna trwa w godzinach 6-13 i 15-22 – w tym czasie opłaty są wyższe, natomiast w strefie nocnej opłaty za energię elektryczną są dużo mniejsze, co pozwala przedsiębiorcom na duże oszczędności.
Taryfa nocna C12B jest idealna dla niewielkich firm pracujących w godzinach nocnych, a więc piekarni, drukarni, sklepów całodobowych czy hurtowni. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że C12B jest również nazywana taryfa niskiego napięcia o mocy umownej do 40kWh i tylko dla firm spełniających ten warunek taryfa nocna będzie odpowiednia.

Taryfa C12B – dlaczego warto?
Dzięki niższym stawkom w godzinach nocnych przedsiębiorstwa, które właśnie w tych godzinach zużywają najwięcej energii elektrycznej mogą w skali miesiąca zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych. Warto więc przeanalizować działanie firmy oraz obecne stawki opłat za prąd i zastanowić nad zmianą planu taryfowego na bardziej opłacalny. Jest szczególnie korzystne dla małych firm, w przypadku których ogromną część budżetu pochłaniają właśnie opłaty stałe, które jak widać można radykalnie zmniejszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *